Przydatne Linki

KALKULATOR ODSETKOWY  

Wejdź i oblicz wysokość należnych odsetek od zaległości podatkowych w podanym przez siebie okresie.

Odsetki podatkowe to odsetki naliczane przez organy skarbowe z tytułu nieuregulowania w terminie należności podatkowych. Sposób ich naliczania reguluje Ordynacja podatkowa:

 jeżeli termin zapłaty zaległości przypada na niedzielę lub w dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, termin upływa dnia następnego (art. 115 K.c).

Odsetek podatkowych nie nalicza się, jeżeli ich wysokość nie przekracza trzykrotnej wartości opłaty dodatkowej pobieranej przez "Pocztę Polską" za nadanie poleconej przesyłki listowej. Obecnie kwota minimalna odsetek wynosi zatem 2,90 zł x 3 = 8,70 zł. Z zasad zaokrągleń odsetek wynika, że nie pobiera się odsetek w kwocie 8,00 zł (pobiera się od 9 zł wzwyż).

KALKULATOR KREDYTOWY

Pozwala w prosty i szybki sposób obliczyć wysokość poszczególnych miesięcznych rat, całkowity koszt kredytu oraz odsetki.

  Kwota kredytu - oznacza całkowitą wysokość udzielonego kredytu.

Oprocentowanie nominalne - to oprocentowanie kredytu, które jest podawane przez bank w skali roku.

Okres kredytowania - to okres czasu, w ciągu którego trzeba spłacić kredyt.

Forma rat - Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje rat: stałe (kolejne raty mają taką samą wartość) i malejące (rata kredytu zmniejsza się wraz ze zmniejszeniem długu pozostałego do spłaty. Obciążenie kredytowe jest zawsze większe na początku okresu.)

TERMINARZ PODATNIKA

Zastanawiasz się czy czegoś nie przeoczyłeś? Nie wiesz do kiedy uregulować zobowiązania wobec ZUS, US ? Sprawdź ważne terminy na najbliższe 30 dni.


WSKAŹNIKI

Sprawdź najnowsze wskaźniki i stawki. Dowiedz się jaki jest ostatni kurs wybranej waluty wg tabeli NBP, sprawdź wysokość składek ZUS lub wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę.

AKTYWNE FOMULARZE

Naciśnij przycisk i wybierz rodzaj formularza, który potrzebujesz. Wypełnij go w dowolnym formacie. Jeśli potrzebujesz pomocy to skontaktuj się z naszym biurem 

AKTY PRAWNE

Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Zastanawiasz się czy dasz radę sam poprowadzić księgowość w swojej firmie? Poniżej znajdziesz najpopularniejsze akty prawne, które mogą ci w tym pomóc